#1 2010-10-23 17:15:34

Lowcy

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-19
Posty: 44
Punktów :   -1 
System: Windows 7

PC Gothic 4: Arcania - demo-test

PC   Gothic 4: Arcania - demo-test


Rozpoczynając pisanie recenzji przyznam, że byłem w ogromnej konsternacji. Z jednej strony chciałem napisać tekst rzetelny, opisujący grę możliwie jak najlepiej i nie tylko z perspektywy starego wyjadacza, lecz także całkiem nowego gracza. Z drugiej, w pamięci mam dwie pierwsze, genialne wręcz odsłony serii Gothic oraz nieco słabszą, acz równie klimatyczną „trójkę”. Najlepszym sposobem na sklejenie w miarę obiektywnego tekstu byłoby podzielenie go na dwie części. W pierwszej skupiłbym się na Arcanii, a w drugiej na Gothicu. Jako że takie rozwiązanie też nie byłoby idealne postanowiłem co następuje: fani serii winni od oceny końcowej, tej, w której zawarte jest „ogólne wrażenie” odciąć przynajmniej 1.5 punktu. Gracze, którzy nie czują zbyt wielkiego przywiązania do sagi stworzonej przez Piranha Bytes, mogą się kierować finalną notą bez modyfikowania jej. Zaczynajmy więc.

http://www.miastogier.pl/baza/Encyklopedia/gry/ArcaniaGothic4_PC/Recenzja/th_rec_3_0.jpg

Akcja Arcania: Gothic 4 po raz kolejny przenosi nas do świata Myrthany, czyli krainy, z którą mieliśmy już wcześniej do czynienia. Tym razem nie zwiedzimy jednak kolonii górniczej i znanych nam miejscówek, a zupełnie nową wyspę – Argaanię. To na niej spędzamy cały czas potrzebny do zrealizowania głównego wątku fabularnego oraz zadań pobocznych. Pierwsze, co rzuca się w oczy to fakt, iż lokacja jest bardzo imponujących rozmiarów. Cały obszar podzielony został jednak na kilka fragmentów i, ku mojemu zaskoczeniu, nie można się między nimi swobodnie przemieszczać. Chodzi o to, że otwarcie dostępu do zupełnie nowych lokacji, bardzo często oznacza zamknięcie drzwi do wcześniej już zwiedzonych. Jeśli nie zrealizujemy jakiegoś zlecenia lub zapomnimy o wyjątkowo cennym przedmiocie, nie będziemy mogli wrócić w późniejszym czasie by go zgarnąć. W poprzednich Gothicach niby do pewnego stopnia też mieliśmy świat kontrolowany i nie mogliśmy biegać wszędzie. Aczkolwiek było to mniej zauważalne. W G4 pozamykane miejsca aż biją po oczach.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esa.pun.pl www.turnieje10hamachi.pun.pl www.hbleague.pun.pl www.bv.pun.pl www.extramanager.pun.pl